Sènior i alevins, llançats!

 

Nova jornada amb els equips alevins i sènior invictes (l'infantil no jugava). I complicats partits per cadet i benjamí

C.H. Cardedeu "B" 31:33 #SÈNIOR


Partit molt important pel nostre 1r equip a la pista del que fins aquesta jornada era segon classificat al seu grup de 3a Catalana. Punts molt importants de cara a la 2a fase de la competició que el nostres van poder emportar-se cap a Vic després d'un partit molt intens en que els atacs van superar les defenses. A la mitja part, després del domini dels nostres, s'arribava amb un igualat 15:17. A la represa semblava que el partit es decantava de banda dels nostres jugadors, però els locals es van tornar a ficar al partit (25:27). En un final intens, el nostre equip va saber mantenir l'avantatja, arribant al final amb un marcador de 31:33 que serveix per a mantenir el lideratge i la imbatibilitat al grup.

#CADET 18:52 BM La Roca "A"


Molt complicat matx pel nostre cadet de Lliga Catalana davant el 2n classificat de grup i clar aspirant al top-4 de la màxima categoria. Els visitants, tots de 2n any, van marcar diferències des de l'inici del partit, tot i que els nostres van aguantar bé el marcador fins els darrers minuts de la 1a meitat en que els vallesans van ampliar diferències fins el 10:24 de la mitja part. Els millors minuts dels nostres van arribar a la represa en que van mantenir les diferències durant els primers 10 minuts. Finalment, amb molts jugadors de 1a any a la pista, els visitants van aprofitar per disparar les diferències fins el 18:52 final, que no reflexa la diferència real vista al partit. Dissabte vinent, espera el Barça "A", líder indiscutible del grup.

FHB Roquerol 4:12 #ALEVÍ FEMENÍEl nostre equip femení continua comptant els seus partits amb victòria al seu grup aleví de la competició CEVO. Dissabte, a La Roca, davant un rival molt minvat per les absències, les nostres no van tenir cap problema per a imposar-se a tots els quarts del partit. Sense fer un partit espectacular el nostre equip va deixar palesa la diferència i es va endur els 2 punts cap a casa. Lideratge i molt bones sensacions!

C.H. Canovelles 6:10 #ALEVÍ MASCULÍ


Partit més complicat el que va tenir l'aleví masculí a la pista del CH Canovelles. El matx va resultar igualat i es va decidir als darrers 2 quarts per poca diferència de gols. El nostre aleví va saber treure endavant un 1r quart intens per un ajustadíssim 8:10, que els vallesans van saber capgirar al 2n quart (14:9). Amb el partit empatat, els 2 darrers quarts, també molt ajustats, va ser pel nostre equip (7:10 i 8:11), que només ha cedit un empat a la pista del Mataró.

#BENJAMÍ MIXT 4:12 KH7 FBM Granollers


Complicat partit pel nostre benjamí mixt a l'Ausoneta davant el KH7 Granollers. Tot i la dificultat del rival, el nostre benjamí només va cedir amb claredat al 3r quart (8:20), mantenint el partit més igualat a la resta de quarts (3:6 el 1r, 3:7 el 2n i 8:10 el darrer). Molt bona actitud dels més petit@s del club, que tot i les dificultats dels rivals, continuen millorant a cada partit.